Premiera juz była, a co w tym roku?

Wszystko co myślicie o zaprezentowanym na stronie projekcie motocykla.

Premiera juz była, a co w tym roku?

Postprzez Matolusz » Śr sty 16, 2008 5:08 pm

Witam serdecznie wszystkich
Oczywiscie podobnie jak inni zacznę od gratulacji. Sam nie wiem co tu jest wiekszą zasługą czy sam fakt stworzenia tak innowacyjnego silnika czy odwaga próby wprowadzenia go w motocyklu na rynek. Z pewnoscią i jedno i drugie. O zasługach mozna by długo, lecz przejdę do konkretów.
Na zeszłorocznych warszawskich targach "Motor Bike Show Poland" odbyła sie premiera projektu motocykla. Byłem obecny na targach jednak jakąś nieopatrznoscią nie trafiłem na stoisko.
I teraz moje pytanie. A co w tym roku? Czy również na tegorocznej edycji imprezy można liczyć na obecność zespołu twórców silnika i motocykla?
Mateusz z Warszawy
Matolusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr sty 16, 2008 12:40 am
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lechu » Cz sty 17, 2008 9:27 pm

A gdzie i kiedy odbędą się te targi tak abym mógł na nie się wybrać ?
Lechu
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn sty 14, 2008 10:05 pm
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Matolusz » Pt sty 18, 2008 5:20 pm

"Motor Bike Show Central Europe 2008" w tym roku tak sie to nazywa odbędzie sie 14-16 marca w hali Expo w Sosnowcu ul.Braci Mieroszewskich 124
Jednak wiem że jest też cos takiego jak "Motocykl Expo" i jest na początku lutego (około 2-3 z tego co pamietam) chyba w Warszawie jakoś.
Mateusz z Warszawy
Matolusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr sty 16, 2008 12:40 am
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez J. Jacek Synakiewicz » N sty 20, 2008 4:46 am

Dziekuję za gratulacje.
Niestety w tym roku nie wybieramy się na żadne targi i wystawy motocykli. Jest to bardzo duży wysiłek czasowo - finansowy. Poswięcamy te środki na intensywną pracę nad projektem silnika i jego prototypu.

Zyczymy miłych wrażeń njavascript:emoticon(':shock:') a Motocykl Expo w Warszawie.

Pozdrawiam

J. Jacek Synakiewicz z zespołem.
J. Jacek Synakiewicz
Site Admin
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 11:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn, Polska

kiedy to cudo będzie w sprzedaży?

Postprzez szajba » Pt mar 06, 2009 3:59 am

ruszacie Państwo z produkcją? szkoda by było zmarnować taki pomysł. A więc, czy uchylą Państwo rąbka tajemnicy kiedy bedzie można pojeździć tym sprzętem?
szajba
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 3:56 am

Postprzez J. Jacek Synakiewicz » Pn mar 09, 2009 10:55 am

Witam serdecznie.

W dniu w którym szajba zadał pytanie odnośnie przyszłości projektu, do wykonawcy zostały przesłane pierwsze projekty elementów silnika JJ2S X4 500.

Pozdrawiam

J. Jacek Synakiewicz z zespołem
J. Jacek Synakiewicz
Site Admin
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 11:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn, Polska

Witam.

Postprzez pedro » Cz mar 12, 2009 2:01 am

A co zresztą istotnych podzespołów motocykla? Chodzi mi o zawieszenia, koła, hamulce, a przede wszystkim konstrukcję nośną pojazdu. Czy macie Państwo koncepcję wytwarzania tych elementów? Czy mają to być podzespoły sprowadzane od renomowanych producentów? Z jakiego materiału miałaby być rama i wahacz? Odlew czy spawana krata?
Pozdrawiam.
pedro
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 1:22 am

Postprzez szajba » N mar 15, 2009 2:15 am

dziekuje za odpowiedz. No to życzę wszystkiego najlepszego z tym projektem. Mam nadzieje że ruszą Panstwo z produkcją mimo kryzysu jaki panuje i będzie mozna sie pochwalić jakims Polskim high-endowym sprzetem. Eh przyznam sie że mam cichą nadzieje iż nie sprzedadza Państwo technologii ani patentu żadnemu zachodniemu koncernowi :( i produkcja ruszy w Polsce i z polską metką co najważniejsze :)
szajba
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 3:56 am

Postprzez J. Jacek Synakiewicz » N mar 15, 2009 9:57 pm

"TERAZ POLSKA"

Pozdrawiam

J. Jacek Synakiewicz z zespołem
J. Jacek Synakiewicz
Site Admin
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 11:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn, Polska

Reszta elementów motocykla.

Postprzez pedro » Pn mar 16, 2009 3:18 pm

Czy ta zwięzła odpowiedź dotyczy także moich pytań?
pedro
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 1:22 am

Postprzez J. Jacek Synakiewicz » Wt mar 17, 2009 12:58 pm

Witam serdecznie.

Chciałbym żeby moja ostatnia odpowiedź dotyczyła także pytań pedro, jednak w chwili obecnej nie jest to możliwe.

My chcemy zająć się głównie silnikiem, ramą z wahaczem, "nadwoziem" i "elektryką".
Reszta podzespołów w tym i skrzynia biegów niestety musi pochodzić od innych producentów. W Polsce w zasadzie nie istnieje produkcja elementów czy też podzespołów motocyklowych.

Pisałem już wcześniej, że takie podejście - na razie wymuszone - będzie moim zdaniem wpływało pozytywnie na cały projekt. Przyszły właściciel naszego motocykla bedzie miał możliwość doboru podzespołów różnych producentów, o różnych parametrach i o różnych cenach - tym samym każdy z nas będzie miał możliwość stworzenia motocykla na swoje potrzeby lub możliwości finansowe.

Ze względu na koszty form ciśnieniowych nie przewidujemy wykonywania ramy i wahacza jako elementów odlewanych. Planujemy sprawdzenie dwóch materiałów - rur ze stali chromowo - molibdenowej i rur aluminiowych o wysokiej wytrzymałości.

Dobrą ideą byłaby produkcja motocykla w jakimś Polskim Parku Technologicznym. Tak ulokowany zakład mógłby powodować "rozchodzenie się" technologi i tworzyć zapotrzebowanie na już rodzimą kooperację z nowo tworzącymi się producentami podzespołów.

W listopadzie 2008r. Iwona Synakiewicz i Michał Kowalski (członkowie zespółu JJS Design) w ramach projektów dyplomowych wykonali projekt Ośrodka Badawczo Rozwojowego Przemysłu Motocyklowego i towarzyszącego mu Toru Wyścigowo - Badawczego. Ośrodek wraz z torem wyścigowym zlokalizowane zostały na terenie Kwidzyńskiego Parku Technologicznego.
Ośrodek zaprojektowany został jako niezależny, wiodący w tym Parku Technologicznym zakład dysponujący możliwością zaprojektowania, zaprezentowania, przebadania i wyprodukowania serii próbnej i wdrożenia do produkcji każdego motocykla lub innego pojazdu jednośladowego. Ośrodek tworząc nowe, nowatorskie, rodzime projekty stanowiłby dla naszego regionu i kraju centrum polskiego świata motocyklowego. Wokół Ośrodka ale nie tylko mogłyby powstawać małe specjalistyczne zakłady nastawione na produkcję podzespołów motocyklowych.
Tor Wyścigowo - Badawczy ma długość 3,6 km i zaprojektowany został z możliwością rozgrywania niezależnych wyścigów motocyklowych, wyścigów supermoto. Jednak bardzo ważną cechą tego toru jest możliwość badania na nim motocykli projektowanych w Ośrodku. Tor posiada własne zaplecze dla zespołów startujących w wyścigach, dla komisji sędziowskich, posiada trybuny i parkingi dla widzów.
Projekty zostały ocenione przez komisję dyplomową PG bardzo wysoko pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalnym.

Władze Miasta Kwidzyna, Rada Nadzorcza wraz z Zarządem Kwidzyńskiego Parku Technologicznego zapoznały się już z projektami. (bez komentarza)

W niedalekiej przyszłości postaramy się umieścić na naszej stronie więcej informacji o tych projektach - może znajdą się inwestorzy, którzy przekonani są tak jak my, że przyszłość polskiej gospodarki jest możliwa wyłącznie przy inwestowaniu w nasze rodzime pomysły i technologie.

Pozdrawiam

J. Jacek Synakiewicz z zespołem
J. Jacek Synakiewicz
Site Admin
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 11:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn, Polska


Powrót do Motocykl JJ2S X4 500

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron