Prezentujemy motocykl studialny!

Wszystko co myślicie o prezentowanym motocyklu studialnym.

Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez T. Synakiewicz » N wrz 25, 2011 7:21 pm

22 lipca 2011 r. JJS Design z jego projektem motocykla zostało zaproszone na wystawę "Design in Poland – Transition to Modernity" organizowaną przez Urząd Patentowy RP. Wystawa odbywać się będzie w Międzynarodowym centrum konferencyjnym w Genewie, w czasie trwania Walnego Zgromadzenia Krajów Członkowskich Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Wystawa będzie też prezentowana w Poznaniu przez cały listopad w czasie trwania Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po otrzymaniu zaproszenia doszedłem do wniosku, że pokazywanie projektu to już trochę za mało. Po dłuższej rozmowie telefonicznej z Wojtkiem Garusem, współwłaścicielem firmy GG TECH W.Garus i T.Gromek Spółka Jawna podjęliśmy decyzję o budowie motocykla studialnego, którego głównym zadaniem ma być zaprezentowanie możliwości projektowych JJS Design i możliwości wykonawczych GG TECH. Po podjęciu decyzji GG TECH rozpoczął prace związane z wykonaniem poszczególnych elementów silnika a ja szukałem wykonawców ramy i układu wydechowego. Nie było to łatwe, jednak ostatecznie wykonać wydech zobowiązał się Robert Pawłowski - właściciel firmy MOTO WYDECH z Konstancina-Jeziornej a ramy Zbigniew Lech - wspówłaściciel firmy Z.P.U. Profes S.C. z Kwidzyna.

Efektem miesięcznej, bardzo ciężkiej pracy wszystkich zaangażowanych w ten projekt jest to, co możecie obejrzeć na stronie: http://jjsdesign.net/motocyklstudialny. Planujemy zakończyć budowę motocykla studialnego w przyszłym roku i zaprezentować go na jednym z salonów motocyklowych.

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy bezpośrednio i pośrednio przyczynili się do realizacji tak zwariowanego projektu. Szczególne wyrazy uznania należą się Wojtkowi Garusowi, który zaufał mi i poza własnymi środkami włożył w wykonawstwo swoją wiedzę i wielki wysiłek fizyczny.

Mam nadzieję, że zakochacie się w tym motocyklu tak jak ja, a projekt zacznie się teraz rozwijać znacznie szybciej.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuję za wsparcie. Zapraszamy do komentowania.


J. Jacek Synakiewicz z zespołem JJS Design


Linki:

http://jjsdesign.net/motocyklstudialny

http://www.uprp.pl/design_in_poland
http://www.uprp.pl/uprp/_gAllery/39/53/ ... e_2011.pdf

http://ggtech.com.pl/

http://www.motowydech.eu
http://www.profes.org.pl

Obrazek
T. Synakiewicz
Site Admin
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 10:29 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez Piotr Sz. » N wrz 25, 2011 8:34 pm

To naprawde doskonala wiadomosc.

Ciesze sie bardzo i nie przestaje odwiedzac forum.
Piotr Sz.
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 1:49 am

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez zbyhu » N wrz 25, 2011 9:22 pm

Moje najszczersze gratulacje! :)
Wygląda niesamowicie...
Liczy sie yno jazda!
zbyhu
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr mar 07, 2007 6:34 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez jarek » Pn wrz 26, 2011 4:25 pm

Szczerze martwiłem się, że projekt umrze! Coż za wspaniała wiadomość, a moto studialne piękne!
Gratuluję i czekam z niecierpliwością na dokręcenie reszty detali. Jestem przekonany, że cały będzie jeszcze piękniejszy :P
jarek
 
Posty: 2
Dołączył(a): So sie 18, 2007 9:23 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez Gintek » Pn wrz 26, 2011 7:22 pm

Odjazdowa maszyna.
Cóż z tego, że Książe będzie wyglądał znowu jak na psie ;)
Powodzenia w Genewie ;)

Miś
Gintek
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn wrz 26, 2011 7:14 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez BOP » Cz wrz 29, 2011 1:49 pm

Ostatni post zamiescił chyba życzliwy znajomy. Ciekawe jak wyglądałby miś na psie.
Życzę powodzenia i czekam niecierpliwie na kolejne dobre wiadomości o JJ2SX4 500.
BOP
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz wrz 29, 2011 1:13 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez Mat » N paź 02, 2011 4:12 pm

Motocykl wygląda niesamowicie, nie mogę się doczekać kiedy usłyszymy dźwięk tego silnika. Gratulacje i powodzenia.
Mat
 
Posty: 1
Dołączył(a): N paź 02, 2011 4:09 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez pająk » Cz paź 20, 2011 7:49 pm

Zdecydowanie najlepszy polski projekt motoryzacyjny w ostatnich latach. Mam nadzieję, że doczeka się produkcji choćby w niewielkich seriach i będzie można go nabyć. Zapisuję się na listę chętnych i gratuluję twórcom.
pająk
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 7:43 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez J. Jacek Synakiewicz » Pt gru 09, 2011 2:59 am

... Wystawa „W dobrej formie” w Bibliotece Narodowej
W dniach od 20 grudnia 2011 – 15 stycznia 2012 roku w Bibliotece Narodowej przy al. Niepodległości 213 w Warszawie odbędzie się wystawa wzornictwa polskiego pt. „W dobrej formie”. Wystawa, organizowana przez Urząd Patentowy RP, ma na celu zaprezentowanie i promowanie osiągnięć najlepszych współczesnych polskich projektantów.

Wśród wystawców znajdują się firmy wykorzystujące wzornictwo w produkcji na dużą skalę, ale też mniejsze studia projektowe oraz indywidualni projektanci. Wystawa obejmuje szerokie spektrum eksponatów, wykorzystywanych w życiu prywatnym, zawodowym, rekreacji jak i medycynie. Zwiedzający znajdą tam przedmioty cieszące oko, umysł i duszę. Zaprojektowane kreatywnie, z fantazją i w znakomitej jakości. Oficjalna ceremonia otwarcia wystawy odbędzie się 28 grudnia 2011 r.

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, jako inicjator wystawy „W dobrej formie” pragnie ukazać wybitne osiągnięcia polskich projektantów, funkcjonalne produkty o szczególnych walorach artystycznych, nie odbiegające estetyką i jakością od standardów i trendów światowych. Wystawa służy także podkreśleniu, iż ochrona prawna własności intelektualnej w dziedzinie wzornictwa przemysłowego jest praktyką umożliwiającą zabezpieczenie praw twórców, a przez to znacząco wpływającą na rozwój i stały wzrost znaczenia kreatywności dla rozwoju gospodarki.

Prezentowane dzieła zostały stworzone przez projektantów kontynuujących tradycje polskiego wzornictwa, które od wielu lat cieszy się światową renomą ze względu na walory wynikające z jakości stosowanych materiałów, nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, oryginalną formę i wysoką funkcjonalność. Potwierdzają to przyznawane polskim produktom prestiżowe nagrody za wzornictwo, np.: Red Dot, Dobry Wzór. W dobrej formie projektowane - w dobre formy włożone - w dobrej formie chronione.

Zachęcając Państwa do zapoznania się z wystawą „W dobrej formie” Urząd Patentowy RP składa serdeczne podziękowania Bibliotece Narodowej za stworzenie możliwości zaprezentowania polskich osiągnięć. ...


Pragnę poinformować, iż motocykl studialny JJ2S X4 500 - JJS Design & GG Tech będzie wystawiony na przygotowywanej przez Urząd Patentowy RP kolejnej części wystawy.
Wystawa pt "Design in Poland Transition to Modernity" wcześniej prezentowana była w Genewie.
Wystawa odbędzie się w gmachu Biblioteki Narodowej w Warszawie, w dniach od 15 grudnia 2011 do 15 stycznia 2012 roku.

Zapraszam wszystkich Forumowiczów do obejrzenia wystawy a szczególnie naszego motocykla.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

J. Jacek Synakiewicz z zespołem.
J. Jacek Synakiewicz
Site Admin
 
Posty: 39
Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 11:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn, Polska

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez crzano » Wt gru 20, 2011 3:34 pm

Witam
Na początku chciałem powiedzieć, że cześć motocyklu która została już wykonana prezentuję się świetnie .
I tu pytanie co właściwie zostało już wykonane ?
Nie wszystko widać na zdjęciach , nie wiadomo co znajduję się w silniku .
Czy to są same katery z głowicami ?
Czy cały silnik to atrapa ?
A może całość jest kompletna i brakuje tylko osprzętu ?
Pytam bo jak wszyscy zainteresowani chciałbym usłyszeć dźwięk tej niezwykłej maszyny .
crzano
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt gru 20, 2011 3:17 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez stefan2009 » Śr gru 21, 2011 3:41 pm

Ja juz tak dlugo czekam na ten motocykl,ze zdazylem sie zestarzec a jest taki piekny cos niesamowitego kocham was za ta maszynke :cry:
stefan2009
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr gru 21, 2011 3:36 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez Furious » So lut 11, 2012 12:00 am

Widziałem w Teleexpressie :) Fajnie że pokazali to cudo w TV . Więcej osób się może zainteresować :P
Furious
 
Posty: 6
Dołączył(a): So paź 08, 2011 10:24 pm

Re: Prezentujemy motocykl studialny!

Postprzez skwy » Pn gru 03, 2012 8:18 pm

Jak się bardzo cieszę że projekt zaczyna nabierać kształtów.
Tak jak niektórzy myślałem że zostanie tylko cyfrowe wzornictwo! A tu niespodzianka :D
Ciekawe czy dało by się zrobić model który miał by jednoramienny wahacz w tylnym zawieszeniu.
Mógłby wyglądać powalająco.
Czekam z utęsknieniem na cały Polski współczesny motocykl :D
skwy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt gru 18, 2007 7:13 pm
Lokalizacja: gołdap


Powrót do Motocykl studialny JJ2S X4 500 - JJS Design & GG TECH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron