Mamy przyjemność zaprezentować państwu
nowy projekt motocykla o roboczej nazwie
JJ2S X4 500,
który został w całości wykonany przez
J. JACKA SYNAKIEWICZA.


  IDEA

JJ2S X4 500 to idea motocykla szosowego z dynamicznym silnikiem, dzięki któremu można czerpać ogromną przyjemność z jazdy. Motocykl ten to próba połączenia wielu wydawałoby się na pierwszy rzut oka sprzecznych inspiracji, między innymi prostoty i "prawdziwości" konstrukcji z lat 20-tych (zwłaszcza sportowych), wyrafinowania "anglików" z ich najlepszego okresu, najnowszej technologii i designu oraz jeszcze czegoś ponad to, wynikającego z czasu i miejsca powstawania tej maszyny.


  CEL PROJEKTU

Celem projektu było ukazanie istniejącego w Polsce potencjału w dziedzinach konstrukcji i designu. Dziedziny te uważane są najczęściej za domenę jedynie wielkich zagranicznych korporacji, tymczasem jest to myślenie bezpodstawne wynikające prawdopodobnie z ogólnego nastroju wokół naszego przemysłu wstrząsanego co chwila aferami, bankructwami, podejrzanymi działaniami rządu itd.

Chcemy pokazać, że można stworzyć u nas coś innowacyjnego, nie odbiegającego jakością od światowej czołówki, nawet bez rozwiniętego zaplecza.  GŁÓWNE CECHY MOTOCYKLA JJ2S X4 500

W motocyklu zastosowano silnik JJ2S - pierwszy w historii silnik dwusuwowy, w którym odseparowane są w prosty sposób układ zasilania oraz układ smarowania. Poza tym, również po raz pierwszy, zastosowano w motocyklu silnik czterocylindrowy w układzie krzyżowym.

Silnik użyty został jako centralny element nośny, do którego mocowane są: rama, wahacz wraz z elementem resorująco-tłumiącym, skrzynia biegów, chłodnica, zbiornik oleju i inne.

 

animacja do pobrania
Naszym zdaniem właśnie silnik JJ2S jest tym elementem, który może przyczynić się do sukcesu całego przedsięwzięcia produkcji nowej marki motocyklu w Polsce. Bez niego jedyną "kartą przetargową", która pozostaje jest design, a to w dzisiejszych czasach wydaje się zbyt mało.zespół JJS Design        


2006-2007 © JJS Design. Wszelkie prawa zastrzeżone.